TRT Ege ile Gaga Tangram For PC [Free Download On Windows 7, 8, 10, Mac]

Rate this post

TRT Ege ile Gaga Tangram, which is an interactive children’s show, is produced by TRT Ege and directed by Gaye Gültekin. The show, which is based on the tangram game, is aimed at children aged between 3 and 8.

So, you want to download the TRT Ege ile Gaga Tangram for PC and install it now. But do you know the technical specifications of it? Why not get to know them before discussing installation steps?

TRT Ege ile Gaga Tangram Andorid App Summary

The TRT Ege ile Gaga Tangram is listed under the Educational category on Google Play store from where you can download it on your Android phone. The name of the developer of the TRT Ege ile Gaga Tangram is Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu. The current version of TRT Ege ile Gaga Tangram is 2.2.1 with a total user count of 903610 and an overall user rating of 0.0.

Oct 30, 2021 was the last date the TRT Ege ile Gaga Tangram was updated on Google Play Store. You can install it on your computer only by using an Emulator. The most common and safest emulators for PC are NOX player, BlueStacks, and Memu Emulator to install it on PC.

We have included the installation process and everything you need to know in this article. Follow along as we go through them step by step

How To Install & Download TRT Ege ile Gaga Tangram For PC Windows 10/8/7

NOX player is an Android emulator that will help you run the TRT Ege ile Gaga Tangram on your PC. Follow the guide below that will walk you through the process of downloading and installing it:

  • First, you have to install NOX playeron your computer that will create the environment for the TRT Ege ile Gaga Tangram to run on your computer.
  • To install NOX player on your computer, you need to download it from the NOX website. Go ahead and do that first.
  • Now, locate the installation file in your download folder and double click on it to start the installation.
  • Once installed, skip the tutorials, and navigate to the Play store icon on the top of the homepage.
  • Click on the store icon and here you have to log into your Play store account (Google account)
  • After logging in, click on the search bar and search for TRT Ege ile Gaga Tangram. You’ll see it pop in the first position.
  • There will be an Install button alongside. Go ahead and click on that and start downloading the TRT Ege ile Gaga Tangram on your PC.
  • Nox Player will do the rest and get the TRT Ege ile Gaga Tangram on your computer. You can now use it as you do on your phone.
TRT Ege ile Gaga Tangram App Specification
App Name: TRT Ege ile Gaga Tangram On Your PC
Devoloper Name: Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu
Latest Version: 2.2.1
Android Version: 4.1
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: com.trtcocuk.egeilegagatangram
Download: 903610+
Category: Educational
Updated on: Oct 30, 2021
Get it On:

Download

TRT Ege ile Gaga Tangram App Overview and Details

Yepyeni bir Ege ile Gaga macerasına hazır mısınız?

İzlerin peşini süren kahramanımız, meraklı dedektif Ege ve yardımcısı maceracı karga Gaga yepyeni ve sürükleyici bir maceranın daha peşine düşmüştür. Yeni maceramız tangramlar! Tangram maceramız hem eğlenceli hem faydalı hem de sürprizlerle dolu. Yapman gereken çok kolay. Çeşitli geometrik şekillerden oluşan parçaları bir araya getir ve anlamlı bir şekil ortaya çıkar!

4 YAŞ VE ÜZERİ ÇOCUKLAR İÇİN
Ege ile Gaga-Tangram’da çocuklar, zorlu tangram parçalarını bir araya getiriyor, zihin egzersizi yapıyor, hayal dünyalarını zenginleştiriyorlar ve görsel algılarını geliştiriyorlar.
Eğlenceli ve eğitici oyunlar.
Çocuk psikologları ve öğretmenler ile birlikte geliştirildi.
Muhakeme yeteneklerini ve düşünme becerilerini geliştirme amacıyla tasarlandı.
Kolay oynanabilir ve çocuklara uygun olarak tasarlanmış ekranlar.
Reklamsız ve çocuklar için güvenli içerik.

AİLELER İÇİN EGE İLE GAGA-TANGRAM
Çocukların aileleri ile birlikte kaliteli, eğlenceli ve eğitici zaman geçirebilmeleri için tasarlanmıştır. Bu sebeple çocuğunuzla birlikte oynamanız tavsiye edilir. Bu şekilde çocuğunuzun Ege ile Gaga-Tangram’dan azami derecede fayda sağlamasını ve eğlenmesini sağlamış olacaksınız.

GİZLİLİK POLİTİKASI
Kişisel veri güvenliği ciddiye aldığımız bir konudur. Uygulamamızın hiç bir kısmında reklam veya sosyal medya mecralarına yönlendirme bulunmamaktadır.

Features of TRT Ege ile Gaga Tangram for PC

-10 eğlenceli ve eğitici oyun
-Çocuk psikologları ve öğretmenler ile birlikte geliştirildi
-Muhakeme yeteneklerini ve düşünme becerilerini geliştirme amacıyla tasarlandı
-Kolay oynanabilir ve çocuklara uygun olarak tasarlanmış ekranlar
-Reklamsız ve çocuklar için güvenli içerik
-Gizliliğe önem verilen bir uygulama
-Çocuklarla aileleri ile beraber kaliteli, eğlenceli ve eğitici zaman geçirebilmeleri için tasarlandı

Whats New In this TRT Ege ile Gaga Tangram?

İkon güncellemeleri yapıldı.

Conclusion

After analyzing the TRT Ege ile Gaga Tangram application, I found that it is an effective tool for teaching geometry. The app is easy to use and helps students learn geometric concepts quickly and easily. I would recommend this app to anyone who is interested in learning geometry.

As we conclude the guide and you get to use the TRT Ege ile Gaga Tangram on your PC, we’re open to your questions. The comment box is open for you to ask for assistance if you need any.

Disclaimer

We refer the ownership of This TRT Ege ile Gaga Tangram to its creator/developer. We don’t own or affiliate for TRT Ege ile Gaga Tangram and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at orionsoftlab, we also don’t use our own server to download the TRT Ege ile Gaga Tangram. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the TRT Ege ile Gaga Tangram.

If you have any query about the app or about orionsoftlab, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0